PORADNA ON-LINE

V následujících článcích najdete návod k tomu, jak nejlépe zakoupit kolečkové lyže tak, aby vám sloužili co nejlépe. Univerzální rada však jen těžko může být ideální pro všechny. Proto jsme pro Vás "otevřeli" poradnu ON-Line

Celý článek

O kolečkových lyžích

Kolečkové lyže prodělaly od osmdesátých let 20.století rychlý vývoj. Současný trend při výrobě kolečkáčů je, co možná nejvíce přiblížit jejich vlastnosti skutečným běžkám a to jak na klasickou techniku, tak na bruslení. Každý výrobce se taktéž snaží, aby jeho výrobek byl "uživatelsky příjemný", tzn aby jízda na kolečkových lyžích nepřinášela jen pot a slzy, ale také radost z jízdy.

Celý článek

Začátečníci

Všechny začátky jsou těžké. O začátcích na kolečkových lyží to však platí dvojnásob. Začínáte-li hrát na flétnu, možná vám to také nepůjde, ale rozhodně si z první lekce neodnesete odřeniny a naraženiny. Ale dost strašení - každý, kdo se na kolečkáče postavil, se dřív nebo později dokázal rozjet, jet, zatáčet, brzdit, zastavit.. a u všech začátečníků se dostavila RADOST z pohybu na kolečkových lyžích.

Celý článek

Potřebné vybavení

Co všechno pro jízdu na kolečkových lyžích budu potřebovat? Mám mít vše svoje, nebo si lze něco vypůjčit?

Celý článek

Klasika vs. bruslení

Kolečkové lyže se dělí, podle stylu běhu, na klasické a bruslařské.. Hlavní rozdíly mezi těmito dvěma typy jsou v délce šasí (nosníku), v šířce koleček a v použití antireverzního mechanismu. Na trhu se již objevují taktéž lyže kombi, tzn s možností využití na klasiku i bruslení.

Celý článek

Fitness a letní příprava

Postavíte-li se na kolečkové lyže dobře fyzicky připraveni, všechno půjde mnohem lépe. Začátečníci budou postupovat mílovými kroky vpřed, sportovci zvládnou svoji oblíbenou trať mnohem snadněji a závodníci si díky dobré přípravě posunou osobák zase o kousek výš.

Celý článek