Potřebné vybavení

Co všechno pro jízdu na kolečkových lyžích budu potřebovat? Mám mít vše svoje, nebo si lze něco vypůjčit? Vybavení na kolečkové lyže není nijak finančně ani objemově náročné. Jsou však věci, které ve sklepě ani na půdě doma pravděpodobně nenajdete.

 

Vybavení na kolečkové lyže není nijak finančně ani objemově náročné. Jsou však věci, které ve sklepě ani na půdě doma pravděpodobně nenajdete.

OBLEČENÍ:

Jízda na kolečkových lyžích se stává téměř celoroční záležitostí. Takže i oblečení je nutno přizpůsobovat aktuálním povětrnostním podmínkám. Brzy zjara a pozdě na podzim se přímo nabízí využít oblečení na běžky. Ani léto nevyžaduje žádné specifikum, vhodné je oblečení na cyklistiku i na běhání. Chcete - li ochránit ruce před mozoly, vezměte si rukavice. vhodné jsou tenké prstové nebo cyklistické. Snad jen u bot může nastat dilema, zdali využít běžkařské boty zimní nebo poořídit speciální letní boty na kolečkové lyže. Záleží na četnosti a intenzitě vyjížděk. Pravdou je, že noha, uzavřená v zimní obuvy ve třicetistupňovém horku, se obvykle velmi rychle a hodně potí se všemi důsledky.

VYBAVENÍ

LYŽE - Je třeba se rozhodnot, zdali budete preferovat klasiku či bruslení. Oboje má své pro i proti a samozřejmě nejlepší by bylo kombinovat obojí. Na lyže je nutno nasadit VÁZÁNÍ kompatibilní s botou - zde je třeba předem promyslet, jaký systém použít. Stejný jako mám na zimních lyžích? Stejný jako má moje rodina, kamarádi? Další nezbytností jsou HOLE. jejich délka se určuje stejně jako na běžkách. Pokud se rozhodnete použít kalíšky ze zimy, velmi pravděpodobně je dřív nebo později ztupíte, v horším případě zničíte, zlomíte. Ideálním řešením jsou hroty určené na asfalt. Jejich montáž a následná případná demontáž je většinou pomněrně jednoduchá, pozor však na různé průměry holí od různých výrobců.

BEZPEČNOST

Při jízdě na kolečkových lyžích by měla být samozřejmostí cyklistická PŘILBA. Na většině organizovaných akcích je dokonce povinná. Pro začátečníky pak doporučujeme chrániče kolen, loktů a zápěstí.

 

Je málo nadšenců, kteří mají doma vše. Oblečení si zřejmě nikde nepůjčíte, ale pro vše ostatní si můžete přijít do Testovacích center a půjčoven, kde Vám rádi vybavení zapůjčí.