03.06.2018 (již proběhlý kurz)

Při jednodenních kurzech využíváme k výuce jízdy na kolečkových lyžích jedinečné prostředí Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě.

Celodenní výukové kurzy na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě jsou určeny jak úplným začátečníkům (400 metrů dlouhé rovinaté kolo na stadionu) tak mírně pokročilým i zdatným lyžařům (2,5 km dlouhý okruh plný kopců a sjezdů). Během celodenního tréninku se seznámíme s technikou jízdy na „kolečkáčích“ v obou běžeckých technikách (klasika a skate), více se však budeme věnovat technice bruslení. Všemožně se snažíme, aby Vám den strávený s námi přinesl co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o pět klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti i metodická pravidla Svazu lyžařů.

Předpokládaný program:
Sraz účastníků ve Vysočina aréně v 9:30 hodin (na parkovišti před hotelem Ski). Následuje seznámení se s technikou a základní teoretická průprava. Na vhodných úsecích se věnujeme procvičování správné techniky procházením lyžařské metodické řady. Seznámíme se a procvičíme různé způsoby odrazu i odpichu, jízdy do kopce i z kopce. Dodržujeme přestávky na odpočinek a jídlo. Ukončení výuky kolem 16:30.

Potřebné vybavení:

  • Kolečkové lyže (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
  • Hole na bruslení (výška cca po nos) – doporučujeme tvrzené hroty vyráběné speciálně na použití na asfaltu. Možnost zakoupení v Sun sportu, kde vám zdarma hroty na Vašich hůlkách vyměníme. Hole na klasiku, které by měly sahat přibližně do výšky ramen.
  • Boty na běžky (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
    Pro první krůčky doporučujeme chrániče kolen i loktů, rukavice na běžky nebo na kolo a cyklistickou přilbu
    Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty

Na den konání kurzu doporučujeme sjednat individuální úrazové pojištění. 

 

Cena:

990,- Kč/osoba (v ceně je péče instruktora a zapůjčení potřebného vybavení). Cena kurzu bez zapůjčení potřebného vybavení je 800 Kč. Platba převodem na účet či na místě v hotovosti.

Přihlášky:

Prostřednictvím našeho Google formuláře

Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 3. Při menším počtu účastníků může být kurz zrušen

 

Pro další informace:
vank.michal [at] sunsport [dot] cz, případně volejte: 724 266 692.