11.08.2018 (již proběhlý kurz)

Intenzivní kurz zaměřený na zlepšení techniky jízdy na kolečkových lyžích

Celodenní výukové kurzy na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě jsou určeny jak úplným začátečníkům ( tak mírně pokročilým i zdatným lyžařům. Během celodenního tréninku se seznámíme s technikou jízdy na „kolečkáčích“ v obou běžeckých technikách (klasika a skate), více se však budeme věnovat technice bruslení. Všemožně se snažíme, aby Vám den strávený s námi přinesl co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o šest klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti i metodická pravidla Svazu lyžařů.

Předpokládaný program:
Sraz účastníků ve Vysočina aréně v 9:30 hodin. Následuje seznámení se s technikou a základní teoretická průprava. Na vhodných úsecích se věnujeme procvičování správné techniky skluzu, držení těla. Seznámíme se a procvičíme různé způsoby odrazu i odpichu, jízdy do kopce i z kopce. Dodržujeme přestávky na odpočinek a jídlo. Ukončení výuky kolem 16:30.

Potřebné vybavení:
Kolečkové lyže (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
Hole na bruslení (výška cca po nos) – doporučujeme tvrzené hroty vyráběné speciálně na použití na asfaltu. Možnost zakoupení v Sun sportu, kde vám zdarma hroty na Vašich hůlkách vyměníme. Hole na klasiku, které by měly sahat přibližně do výšky ramen.
Boty na běžky (ideální je mít vlastní vybavení, lze však po domluvě zapůjčit v provozovně Sun sport)
Pro první krůčky doporučujeme chrániče kolen i loktů, rukavice na běžky nebo na kolo a cyklistickou přilbu
Funkční oblečení vhodné na outdoorové sporty

Na den konání kurzu doporučujeme sjednat individuální úrazové pojištění

Cena:

990,- Kč/osoba (v ceně je péče instruktora a zapůjčení potřebného vybavení). Cena kurzu bez zapůjčení potřebného vybavení je 800 Kč. Platba převodem na účet či na místě v hotovosti.

 

Přihlášky a informace:

Prostřednictvím Google formuláře

Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 3. Při menším počtu účastníků může být kurz zrušen

Pro další informace:
vank.michal [at] sunsport [dot] cz, případně volejte: 724 266 692