05.05.2021

V sezóně 2020 - 2021 jsme v Brně a okolí zavedli zkušební projekt tzv. měřené středy. K čemu to sloužilo? Především k setkání, stanovení pevného termínu společných tréninků a porovnání své výkonnosti v průběhu roku. Věk a výkonnost nejsou překážkou, a proto jste zváni i vy ostatní, kdo máte zájem. Jediná věc, která je povinná, je PŘILBA a kolečkové lyže pro klasický styl, kolečka většinou o tvrdosti 2 a 3.  Máte jen skejty? Tak jezděte na nich. Pokud byste si chtěli kolečkové lyže zapůjčit či si jenom něco nového vyzkoušet, tak neváhejte a obraťte se na Sun sport.

Kdo nebude mít přilbu, nekompromisně s námi nejede, pevné pravidlo, které, prosím, respektujte! Jsou mezi námi i mistři světa ve výmluvách, ale letos už prý není zájem o obhajobu, což je fajn. 

Pro sezónu 2021 – 2022 budou dvě středy v každém měsíci a dle domluvy, třeba i každá a za každého počasí.

Měřená středa Kuřim

-začínáme ve středu 5.5. 2021 v 18h.

V Kuřimi budeme vždy první středu v měsíci – tedy vždy když houkají sirény – a začínáme dne 5.5.2021 v 18 hod.  na cyklostezce. Bude to i kontrolní test naší kondice po zimě.

Start bude u žluté cykloznačky, která je cca 500m od železničního mostu, kousek za koupalištěm.  

Trasa: Kuřim-Lipůvka

Můžeme jet hromadně nebo intervalově, dle dohody. Ale vypadá to spíše intervalově od nejpomalejšího k nejrychlejšímu po 15 vteřinách. Dnes je to označeno sprejem bílé barvy, a zvýrazněno co km -  viz foto. Úsek je dlouhý 4,2 km.  Každý si měří svůj čas. Pokud budete posílat své časy k evidenci, budeme je evidovat. Pokud jste na lyžích ještě letos nebyli, nenechte se odradit, je to pouze test každého jednotlivce, ne závod.

 

 

 

 

 

Měřené středa Kanice

-začínáme ve středu 19.5.2021 v 17:30h.

Druhá společná středa bude vždy ob středu, a to start v Kanicích od autobusové zastávky přes Babice směr Křtiny na vrchol stoupání (červeno bílá tyčka =) kolem pomníku vojákům Rudé armády. Start bude v 17:30 hod. jako tomu bylo v loňském roce. Ideální je zaparkovat už v Bílovicích a v rámci rozjetí dojet přes Řícmanice do Kanic. Z vrcholu sejdeme pěšky, povykládáme a zbytek dojedeme na lyžích do Bílovic nad Svitavou, kde máme auta.

Trasa: Kanice-Babice-pomník vojákům Rudé armády

 

 

 

 

Aktuální informace ohledně společných měřených střed sledujte na KolečkovéLyže.cz nebo napište na FB profil  Petru Grossovi nebo Michalu Vankovi.