Areál Zlaté lyže a Mistrovství světa v biatlonu - i zde si můžete pohodlně zajezdit na uzavřeném okruhu vybudovaném speciálně pro jídu na kolečkových lyžích.

Místo zaslíbené v zimě samozřejmě pro lyžaře a v období bez sněhu i pro jezdce na kolečkových lyžích. V letním období nabízí  Vysočina Arena 5 asfaltových okruhů v délce 1,1 - 2,25 km vhodných pro trénink na kolečkových lyžích, popř. in-line bruslích. Asfalt je kvalitní a pravidelně zamataný.Obtížnosti okruhů jsou různé . na nejdelší okruh se sjezdem z  "Plačkovce" si troufnou jen zdatnější lyžaři, ostatní okruhy ale zvládne objet i mírně pokročilý lyžař. Úplným začátečníkům je určen 400 metrový ovál na stadionku s rovinatým profilem a veeeelkou šířkou tratě :) Okruhy jsou značené šipkami v barvě okruhů (viz mapka areálu) 

 

Dodržujte směr jízdy naznačený bílými šipkami na asfaltu.Na asfaltové tratě paltí zákaz vězdu cyklistům. Na tratích probíhají tréninky sportovců sportovního klubu, ale jsou vyhrazeny hodiny i pro veřejnost. Celý areál je osvětlen a nabízí tedy i večerní lyžování. Rozpis hodin pro veřejnost naleznete ZDE . Doporučujeme pak sledovat aktuality - V případě organizovaných závodů je areál pro veřejnost uzavřen.

 

Autor: Tomáš Řezníček

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?