Ráj pro příznivce hladkého asfaltu, minima provozu a krásné přírody v kombinaci s náročnějšími profily.

Vítejte v masívu nenápadného vrchu Jeřáb sahajícího do nadmořské výšky 1000 metrů mezi Králíky a Hanušovicemi. Cesty pro kolečkové lyže se sbíhají u kaple Svaté Trojice, kde lze pohodlně zaparkovat.

1. výjezd:  Trasa začíná v udolí řeky Moravy na konci vesnice Raškov. Odtud se zvedá exkluzivní lesácká asfaltka končící o 8,5 km dále a o 400 m výše u zmiňované kaple.Autem zde neprojedete. Jediná malá kaňka na kráse je výskyt žlabů na posledním 1,5 km.Od kaple můžete pokračovat po neméně kvalitním asfaltu k legendární Severomoravské chatě pro zasloužený pit stop a při tom se pokochat výhledem na Rychlebské hory.

2. výjezd:Trasa začíná stejně, tedy opět vyrazíme z Raškova, ale tentokrát u kaple pokračujeme dále směrem na Moravský Karlov. Čeká nás táhlý sjezd o délce (6,5) km až k vesnici, který sice vyžaduje pravidelné přibržďování, ale "jetelné" to je. Opět trasa vede celou dobu nádhernými horskými smrkovými lesy. Čtenář již tuší, že následovat bude výjezd v protisměru zpět ke kapli (převýšení 300 m+). Tentokrát se cesta obejde úplně bez žlabů... Dolů do Karlova a nahoru zpět k chatě to tedy dělá 16 km. U chaty máte v nohách již celkově 26 km a 700m+ (pokud jste jeli z Raškova). Můžete se spokojeně přidat k zbytku rodiny na výlet..

Autor: Tomáš Bořil

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?