Projeďte se na kolečkových lyžích krajem pod sv. Antonínkem...

Pokud hledáte kratší, méně frekventovanou, a přitom vůbec ne nudnou trasu, pak cyklostezka z Uherského Ostrohu do Ostrožské Lhoty by mohla být jednou z nich.
Na začátek trasy se dostanete snadno. Stačí ze silnice č. 495, spojující Uherský Ostroh a Hluk, odbočit doprava na první asfaltovou odbočku, vedoucí směrem k zemědělskému družstvu. Podél místní komunikace lze na vhodném místě zaparkovat, nazout lyže a vyrazit.
První polovinu trasy tvoří široká a rovná cesta s hladkým asfaltovým povrchem, ideální zejména pro vyznavače skate. V této části můžete pilovat techniku a nemusíte se bát pořádně rozmáchnout, žádné kolize vzhledem k šířce asfaltky v podstatě nehrozí. Po zhruba 2 km (za broukovištěm) se cesta zužuje, ale zároveň přechází do zajímavější pasáže. Asfaltová stezka se tu příjemně vine mírně zvlněným terénem mezi křovinatými stráněmi, remízky a vinohrady až k prvním domům Ostrožské Lhoty. Zde je dobré se otočit a stejnou cestou jet zase zpátky.
I když většinou budete na trase úplně sami, buďte při sjezdu z Ostrožské Lhoty opatrní, kolečkové lyže se na úzké stezce docela rozjedou. Pozor dávejte hlavně u místní ČOVky, kde se připojuje cyklostezka od Hluku a někteří cyklisti se moc neobtěžují s rozhlížením a dáváním přednosti. Z tohoto důvodu začátečníkům doporučuji tento nejprudší kopeček raději vynechat.
Osmikilometrovou trasu (tam a zpět) si vzhledem k jejímu profilu může vychutnat každý milovník kolečkových lyží. Užívat si ji může jako příjemnou tréninkovou trať sportovně laděný kolcař, tak i jezdec „na pohodu“, kochající se pohledy na okolní přírodu.

Autor:Jan Dušek

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?