Dlouhá trasa nabízející pestrou krajinu plnou krásných stoupajících udolí...

Nástup/cíl: Tišnov, parkoviště pod Klucaninou, u nového hřbitova.
1km cyklostezka (super asfalt) směr Železné, dále po silnici č.377 (super asfalt, měnší provoz) 0,7km do obce Železné (lehký sjezd).
V Železném odbočka do leva na Lomničku (průměrný asfalt, nízký provoz), krátký prudký sjezd (lepší sejít, jen pár metrů), potom rovina.
V Lomničce doprava, po silnici (dobrý asfalt, nízký provoz) do Šerkovic, lehce stoupá.
Z Šerkovic krásná cyklostezka v lese, podél potoka Besének, cestou 2 hospody (v Šerkovicích na začátku cyklostezky a v Lomnici „U Lojzičky“), lehce stoupá.
Po 3km se trasa napojí na silnici (nízky provoz) vedoucí z Lomnice, stoupajícím údolím, stále podél Besénku (neodbočovat za Lomnicí doprava na Rašov). Super asfalt za Dolní Žleb, potom stojí asfalt pár km za houby (ale jde to skousnout) až ke křižovatce Brumov rozcestí.
Odbočíte doprava a následuje delší stoupání, po novém asfaltě, pod Bedřichov. Na křižovatce doleva a dalším dlouhým stoupáním, v lese (horší asfalt), až na louky k Černovicím, menší sjezd a stoupání do Tasovic.

Návrat: Zpět se dá bez problémů sjet, s menší úpravou tratě: Tasovice-Černovice, za Černovicemi ne zpátky do lesa, ale doprava po špatném asfaltu mezi poli, k velmi prudkému klesání do Brumova (určitě sundat běžky a seběhnout-je to 1km, velké převýšení a dost rozbitá silnice). Z Brumova, už bez potíží, stejnou cestou zpět.

Povrch: cyklostezky a silnice s velmi malým provozem, 3km velmi špatný asfalt (ale jde projet), 2 km horší asfalt, jinak dobrá až super kvalita.

 

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?