Nazujte si kolečkové lyže a protáhněte svoje tělo na cyklostezce podél řeky Olšavy…

Nová cyklostezka z Hradčovic do Uherského Brodu je jako stvořená pro vyznavače kolečkových lyží. Rovinatá trasa tam a zpět měří 12 km a na celém úseku je již pokrytá asfaltem. Vzhledem ke kvalitnímu povrchu, nulovému převýšení a (prozatím) malé frekvenci osob je vhodná pro všechny výkonnostní kategorie. Začátečníci si zde můžou snadno zkoušet své první kroky, hobíci rekreačně zajezdit po práci, a i sportovně ladění kolcaři kvalitně zatrénovat.
Většina trasy je naprosto bezpečná a přehledná. V úseku mezi Hradčovicemi a Havřicemi (tj. cca dvě třetiny trasy), vede cyklostezka souběžně s železniční tratí, oddělená od vcelku frekventované silnice, spojující zmíněné obce. U přejezdu v Havřicích stezka prudce odbočuje doprava k řece Olšavě, podél které dorazíte až do Uherského Brodu.
Ačkoli celá trasa vede po rovině širokým údolím Olšavy, rozhodně není nudná. Krajina se při jízdě neustále mění, místy se nabízejí zajímavé výhledy, mimo jiné i na centrum Uherského Brodu či vrcholové partie Bílých Karpat.
Parkovat lze (nejen) na obou koncích trasy. V Hradčovicích doporučuji zaparkovat u Slovácké hospody, v Uherském Brodě pak na parkovišti Vazová, odkud na začátek cyklostezky v pohodě projedete po stejnojmenné ulici. Auto však můžete odstavit i na parkovišti u hřiště v Drslavicích, kterým zmíněná cyklostezka přímo prochází. Výhodou parkování v Drslavicích je, že hned vedle parkoviště se nachází ideální občerstvovací stanice pro všechny uživatele cyklostezky – Hospoda U Komára.
Pokud byste si chtěli trasu prodloužit, je v Uherském Brodě možné pokračovat po cyklotrase dále směrem na Nivnici, ale prozatím musíte počítat s méně komfortním průjezdem ulicemi města. Dobrou zprávou pro všechny však je, že už je naplánované prodloužení cyklostezky, a to jak v blízkém okolí Uherského Brodu, tak také od Hradčovic směrem na Veletiny, s pozdějším napojením na síť cyklotras v okolí Uherského Hradiště.

 

Autor: Jan Dušek

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?