Srdce České Kanady netepe jen pro cyklistiku, ale je zaslíbeným místem i pro lyžaře a 10 měsíců v roce i pro nás - nadšence na kolečkových lyžích.

Trať se nachází po pravé straně, když jedete po silnici ze SmPL směrem na hrad Lanštejn. Těsně před koncem obce je ze silnice vidět asfaltová rovinatá dráha. Dráha zatím není okruh. Jezdí se cca 1500 metrů směrem k přehradě a zpět. Na konci trati před otáčkou je jediný menší kopeček. Trať je tedy ideální na pilování techniky a pohodové svezení. Na trať je zákaz vjezdu, takže se meusíte obávat o svou bezpečnost. Trať má velice kvalitní povrch. Důležitou informací také je, že v polovině trati je to "coby kamenem" do Cyklokempu - Bajk baru, kde se můžete osvěžit jak pitivem, tak něčím na zub, aby byla síla ještě na pár okruhů..

 

V zimě za dobrých sněhových podmínek jsou tratě upravovány i k lyžování.

Trať velmi doporučujeme - příroda a vůbec atmosféra zdejšího kraje je úchvatná, přírodá nádherná a rádi se sem vracíme.. V okolí nalezeznete i velké množství lesních cest a siliček s malým provozem, které jsou také využít na jízdu na kolečkových lyžích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Tomáš Řezníček

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?