Pěkný asfalt, příjemně zvlněný terén, rozmanité okolí, dostatečně široké cesty, malý provoz, ohleduplní řidiči a okruh v délce cca 35 km. Ptáte se, kde se takové místo nachází? Skutečný ráj pro všechny příznivce kolečkových lyží se ukrývá v Orlických horách.

Krásné trasy na trénink či pro pohodovou vyjížďku se nacházejí podél česko-polské státní hranice zejména v prostoru mezi obcemi Orlické Záhoří a Bartošovice v Orlických horách. Zde je možné absolvovat okruh vedoucí z Orlického Záhoří přes Mostowice, Rudawa, Niemojów a poté se vracet již po české straně přes Bartošovice podél hranice až do Orlického Záhoří. Celý tento okruh vede po dopravních komunikacích, které zejména v Polsku nabízejí kvalitní asfalt. Ovšem ani u nás to není špatné. Další velkou výhodou je pestrost okolní krajiny, kde se nachází pole, louky, lesy a řada vesniček. Nutno říct, že projížďka vedoucí přes jednotlivé vesnice má svoje kouzlo. Tento okruh je vhodný především pro zkušenější "kolcaře", kteří ocení zvlněný terén a nezaleknou se nějakého toho sjezdu. Nicméně i přesto doporučujeme absolvovat tuto trasu spíše na pomalejších kolečkách. Přeci jenom Swenorové "dvojky" jsou někdy už dost rychlé. Oblibu této lokality mezi lyžaři dokládá i fakt, že sem jezdí různé sportovní kluby včetně reprezentačních družstev.

Pokud jste spíše příznivci výjezdů, tak potom určitě nevynechejte výjezd na Šerlišké sedlo. Z Orlického Záhoří je to sice pouze cca 8km, ale za to 5,5 km do kopce s převýšením 300 metrů. V případě, že si tento kopec vyloženě oblíbíte, můžete se přihlásit na Orlický rollerski cup, v rámci kterého se jezdí závod vedoucí právě na tento vrchol.

 

Autor: Michal Vank

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?