Pěkný asfalt, příjemně zvlněný terén, rozmanité okolí, dostatečně široké cesty, malý provoz, ohleduplní řidiči a okruh v délce cca 35 km. Ptáte se, kde se takové místo nachází? Skutečný ráj pro všechny příznivce kolečkových lyží se ukrývá v Orlických horách.

Krásné trasy na trénink či pro pohodovou vyjížďku se nacházejí podél česko-polské státní hranice zejména v prostoru mezi obcemi Orlické Záhoří a Bartošovice v Orlických horách. Zde je možné absolvovat okruh vedoucí z Orlického Záhoří přes Mostowice, Rudawa, Niemojów a poté se vracet již po české straně přes Bartošovice podél hranice až do Orlického Záhoří. Celý tento okruh vede po dopravních komunikacích, které zejména v Poslu nabízejí kvalitní asfalt. Ovšem ani u nás to není špatné. Další velkou výhodou je pestrost okolní krajiny, kde se nachází pole, louky, lesy a řada vesniček. Nutno říct, že projížďka vedoucí přes jednotlivé vesnice má svoje kouzlo. Silničky ve zmiňované oblasti jsou vhodnou volbou všechny bez rozdílu výkonnosti, jelikož nabízejí pouze mírně zvlněný profil bez výraznějšího stoupání či klesání. Oblibu této lokality mezi lyžaři dokládá i fakt, že sem jezdí různé sportovní kluby včetně reprezentačních družstev.

Pokud už jste zkušenější lyžař a nebojíte se nějakého toho převýšení, tak určitě zkuste výjezd na Šerlišké sedlo. Z Orlického Záhoří je to sice pouze cca 8km, ale za to 5,5 km do kopce s převýšením 300 metrů. V případě, že si tento kopec vyloženě oblíbíte, můžete se přihlásit na Orlický rollerski cup, v rámci kterého se jezdí závod vedoucí právě na tento vrchol.

 

Autor: Michal Vank

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?