Pohodová kochací trasa podél řeky Moravy...

Trasa tam a zpět od jezu Bělov do Trávnických Zahrad u Kroměříže měří 19 kilometrů a nabízí projížďku krásnou lužní krajinou Hornomoravského úvalu. Pokud si trasu neprodloužíte ještě o další úseky, pak se budete celou dobu pohybovat jen po cyklostezce v přírodě mimo města a vesnice. Cyklostezka je součástí tzv. Moravské stezky, páteřní cyklotrasy spojující Jeseníky s jižní Moravou.
V Otrokovicích je možné zaparkovat buď na konci města u jezu Bělov, nebo na parkovacích místech v okolí sportovního areálu TJ Jiskra. V Trávnických Zahradách lze omezeně parkovat v okolí točny autobusu.
Jednoduchý rovinatý terén je přátelský ke všem výkonnostním třídám kolcařů. Po celé délce pojedete po cyklostezce, kopírující řeku Moravu. První úsek vede z Otrokovic po levém břehu. Na komfortní cyklostezce s hladkým asfaltovým povrchem a vyznačenými jízdními pruhy to pěkně odjíždí. Po 4 km dojedete do Kvasic k silnici č. 367. Zde je třeba přejet po mostě na druhou stranu řeky, hned za mostem opatrně přejet silnici, projet lipovou alejí kolem fotbalového hřiště a pokračovat po cyklostezce na opačném břehu dále ke Kroměříži. Tento druhý úsek je zhruba o 1,5 km delší a výrazně přímější. Na konci „cílové rovinky“ můžete odbočit vlevo a hned na kraji obce se občerstvit v příjemné zahradní hospůdce U Sosny.
Trasu lze využít prakticky celoročně, jen je třeba počítat s větší frekvencí cyklistů a inlajnistů o víkendech a letních prázdninách.

Autor:Jan Dušek

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?