Uzavřená profesionální trať, kde trénují naši lyřařští a především biatlonoví reprezentanti

Jedná se o areál, který byl vystavěn speciálně pro kolečkové lyže a biatlon. V Šedivském lomu tak najdeme střelnici pro kulové zbraně, ale hlavně velice kvalitní a udržované okruhy (každý den zametaný) Okruhy mají zůznou délku - 400,800,1500 a 2000m. Okruhy lze různě kombinovat. Tratě jsou jednosměrné!

Na tratích se sveze jak začátečník, tak zkušený lyřař. V nejdelším okruhu jsou dva prudší sjezdy, které ale vždy končí protikopcem.. Všechny zatáčky jsou klopené, asfalt je kvalitní - prostě ideální podmínky na Váš trénink..

V zimních měsících je areál vybaven i umělým zasněžováním a je také přístupný i pro věřejnost.  V areálu jsou i běžecké trasy a venkovní posilovna. Jestliže jste v areálu poprvé a máte respekt ze sjezdů, určitě pomůže si areál proběhnout a tratě si "projít". Smaozřejmě ne po dráze, ale kolem, ať neomezíte bezpečnost ostatních..!

Na tratích probíhají pravidelné tréninky sportovního klibu, ale velká část provozní doby je určena i pro veřejnost. Rozpis naleznete ZDE . Vstupné na tratě je dobrovolné. 

 

 

Autor: Tomáš Řezníček

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?