Nová cyklostezka vedoucí ze Vsetína do Velkých Karlovic nabízí rovinatý profil, kvalitní asfalt a romantické výhledy do okolí.

Trasa táhnoucí se podél Vsetínské Bečvy je dlouhá přibližně 25 km. Prakticky celá cyklostezka je pokryta kvalitním asfaltem. Výjimku tvoří pouze úseky vedoucí v zázemí obcí, kde se stále nachází ještě původní asfalt, který již něco pamatuje. Jedná se, ale pouze o krátké úseky, které celkově příjemný pocit z této cyklostezky nikterak neruší. Je ovšem důležité dbát na těchto úsecích zvýšené opatrnosti, jelikož zde občas projede i nějaké to auto. Trasa je vhodná pro pokročilé i začínající lyžaře. Prakticky nulové stoupání či klesání však ocení zejména začínající lyžaři, kteří si ještě nejsou ve sjezdech úplně jistí. Jediné „kopce“ na cyklostezce tvoří totiž pouze mostky přes řeku. Přesto je třeba myslet na to, že trasa kopíruje řeku, tzn ve směru na Velké Karlovice stále mírně stoupáte, v opačném směru naopak klesáte.

Nenechte si ujít luxusní regeneraci u koupaliště Balaton mezi obcemi Nový Hrozenkov a Karolínka.

Parkování: Na začátku i na konci této cyklostezky je možné pohodlně zaparkovat. Ve směru Valašská Polanka – Vsetín se nachází parkoviště hned za mostem přes Vsetínskou Bečvu na začátku Vsetína. Ve Velkých Karlovicích je možno zaparkovat před místním koupalištěm.

Autor: Michal Vank

Znáte zajímavou lokalitu

A nenašli jste ji tady?