Stálá nabídka

V dnešní době již není problém narazit na nějaký ultramaratonský či dokonce maratonský běžecký závod, ale najít obdobné závod na kolečkových lyžích je opravdová výzva.

Jeden z takovýchto závodů volnou technikou (bruslení) se nám podařilo objevit v Polsku nedaleko města Wejherowo nacházejícího se v Pomořském vojvodství. Bohužel vzdušnou čarou z Brna je to přibližně 600 km, takže i cesta tam je určitým „maratonem“. Nicméně délka závodu 160 km či 80 km je bezesporu zárukou silných zážitků, které už stojí minimálně za zvážení této cesty. Celý závod se odehrává na trase dlouhé 10 km vedoucí povětšinou v lese, takže během závodu si Polska příliš neužijete. Zajímavostí je, že kategorie nejsou vypsány podle věku, ale pouze podle délky trasy a typu použitých koleček (nafukovací či polyuretanová).

Termín teprve druhého ročníku ultramaratonu na kolečkových lyžích byl stanoven na 10. července. V případě zájmu však není vhodné s registrací příliš otálet, jelikož počet startujících je omezen pouze na 30 míst. Nakolik vlastně takové startovné vyjde? Při současném kurzu se startovné pohybuje v rozmezí 380 – 630 Kč a to v závislosti na pořadí při registraci.

Rozhodně se nemusíte obávat toho, že by tyto závody byly určeny pouze profíkům, protože vznikly z iniciativy nadšenců, kteří pouze chtěli uspořádat netradiční závody.

Více o závodě se dozvíte na stránkách pořadatele http://www.ultramaraton140.pl/ultramaraton