Stálá nabídka

Ani na podzim se určitě nudit nebudete, jelikož zavodní sezona na kolečkových lyžích ještě zdaleka nekončí.

Efisan Skiroll Classics

Významný kopec, klasická technika, slavní soupeři. Taková je stručná charakteristika největšího tuzemského seriálu závodů na kolečkových lyžíchEfisan Skiroll Classics. Závodit po boku nejlepších českých lyžařů může každý.

Inspirovaly nás závody na běžkách, které se jezdí v zimě, třeba SkiTour tady v Čechách, nebo série Ski Classics, která se jezdí po celé Evropě. Řekli jsme si, že uděláme něco podobného i v létě, aby se lidi neflákali a trochu trénovali.

4.10. Výjezd na Ještěd 12 km, 610 m

17.10. Hejnická padesátka 50 km, 900 m

------------------------------------------------------

10.10. Dvoračky 16,6 km, 730 m – Skiroll Cup

 

RVYTO!

RVYTO!2020 (aneb Roller VYsočina TOur) je seriál několika reálných, virtuálních závodů a měřených tréninků konaných na odlišných ale zároveň atraktivních místech Vysočiny, jednotlivé závody/etapy jsou pořádány/připraveny různými pořadateli. Trasy jednotlivých etap jsou vybrány s ohledem na kvalitu asfaltu, zajímavý profil bez prudkých klesání a pokud možno s minimem dopravního provozu. Jsou vypsány kategorie kolečkové lyže klasika, kolečkové lyže bruslení, inline brusle, koloběžky.

18. 9. Sprint prolog 1,4 km, 32 m

19.9. Výjezd na Křemešník 12 km, 241 m a Uphill Batelov 5,3 km, 160 m

 

Kolski

Jsme parta lyžařů z Jeseníků, kterou nebaví v létě sedět a čekat až napadne tolik vzácný sníh. Proto jsme vytvořili seriál MĚŘENÝCH TRÉNINKŮ NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH, určené pro každého vyznavače tohoto krásného sportu. Díky tomu se nám daří toto čekání na „bílé zlato“ zpříjemnit.

Na začátku jsme naše setkání na kolcích braly jako součást tréninku a přípravy na zimu. Začali jsme se více scházet ke společným vyjížďkám, dokonce více než v zimě na běžkách. Díky lepší kvalitě asfaltového povrchu některých silnic a volného času hlavních trenérů (organizátorů) jsme postupně zařazovaly další tréninky. Abychom si mohli porovnat síly i kondici, začali jsme si měřit časy a zaznamenávat.

19.9. Lázek 40 km, 618 m

10.10. Nemile 18 km, 448 m – propozice již brzy

24.10. Kladské sedlo 9,3 km, 319 m – propozice již brzy

31.10.  Bílovice – Rudice 28 km, 377 m – propozice již brzy

 

Ski klub Valašské Meziříčí

27.9. Lešná – Vysoká 3 -  11 km