Seriál RVYTO – tak trochu jiné závodění

Zpět na výpis článků

Články ze světa kolečkových lyží

15.10.2018

Letos poprvé jsem se zúčastnil na kolečkových lyžích několika málo závodů ze seriálu RVYTO na Českomoravské vysočině. Pod burcující zkratkou RVYTO se ukrývá vysvětlení: Roller VYsočina TOur.

Skupinka nadšenců z Vysočiny z uskupení Lyžařské Jihlavsko přišla s konceptem soutěže, který se nepodobá žádnému jinému.  Každý z devíti závodů pořádaných od jara do podzimu na atraktivních místech Vysočiny je úplně jiný: je libo jet do kopce – hurá na Javořinu. Láká Vás večerní Jízda – pojeďte na večerní cyklostezku z Přibyslavy do Sázavy. Nechybí ani městské kritérium v centru Jihlavy nebo dvojzávod ve Vysočina Aréně.  Na organizaci jednotlivých závodů se podílí různí pořadatelé, čímž se pestrost ještě znásobí.  A to zdaleka není vše. Každý ze závodů je otevřený nejen nadšeným milovníkům kolečkových lyží (můžete volit mezi klasikou a bruslením), ale postavit se na start můžete také na kolečkových bruslích nebo koloběžkách. Zkrátka v seriálu RVYTO si každý najde svoji oblíbenou disciplínu.  Díky partnerům, mezi které se hrdě řadí také Sun sport a server kolečkovélyže.cz, je každý podařený výkon bohatě odměněn.

Nejde opomenout další příjemnou stránku seriálu a tou je doslova rodinná atmosféra, která na každém setkání vládne. Přesto, že se mnohdy jedná o soupeření mezi českými elitami a námi loosery, před i po závodě se rozdíly stírají a u stolu s polívkou či pivem jsme si všichni rovni.

Přeji seriálu RVYTO mnoho dobrých nápadů pro příští sezónu. Pokud nepoleví v rozmanitosti a nápaditosti a moje zdraví dovolí, budu se snažit o účast na všech závodech RVYTO 2019.

Autor: Tomáš Telecký