22.11.2018

Letošní ročník Rollerski BVV cupu se, i přes drobnou nepřízeň počasí, nad očekávání vydařil. Zúčastnily se, jak lyžaři běžci, tak i biatlonisté z Brna a okolí.

Celá akce začínala již před hlavní branou brněnského výstaviště, kde byl sraz s jedním z organizátorů, který nás všechny společně odvedl na místo startu. Poté následovala prezentace závodníků, výklad pravidel a vysvětlení trati závodu (s názornou ukázkou). Mezi prezentací a startem byl cca půl hodiny čas na individuální rozcvičení a projetí trati (i s poctivou rozcvičkou se to dá stihnout v klidu).

Trať závodu tvořilo kolečko dlouhé cca 800m. Okruh byl dobře značen a proto ani při obratnostní jízdě ani při sprintu nedocházelo ke zmatení a znevýhodnění závodníka nejednoznačným značením trati. Šířka trati byla dostatečná i pro tříčlennou rozjížďku.

Závod žákovské kategorie se dělil na dvě části. První část byla obratnostní jízda (1 kolo), po které následovala krátká pauza (akorát na vydýchání), a poté jeli žáci ještě jedno kolo bez obratnostních prvků (sprint).

Muži a ženy jeli také první kolo obratnostní jízdu, podle níž byly rozřazeni do rozjížděk pro vyřazovací boje. Rozjížďky se jezdily po třech lidech a vždy jen nejlepší z rozjížďky postoupil/a do dalšího kola.

Po vlastním závodě už následovalo jen vyhlášení výsledků. Standardně byli vyhlášeni první tři v každé kategorii, kteří obdrželi poměrně hodnotné ceny. Poté už závodníci mohli pospíchat využít volný vstup na zbytek veletrhu, který byl zahrnut v ceně startovného (50 kč).

Díky dobré práci organizátorů nedocházelo během závodu k žádným delším prostojům mezi kategoriemi a celá akce trvala cca 2 hodiny. Z mého pohledu závod provázela krásná závodní atmosféra.