19.08.2016

V rámci našeho seriálu o méně známých výrobcích KL Vám představíme značky, které nejsou u nás zas až tak notoricky známé

Historie finské značky, pocházející z Lahti, sahá až do roku 1981. Od té doby se firmě úspěšně podařilo expandovat do světa, kde se proslavila především svými vosky pro běžecké lyžování, holemi a stoupací páskou.  Zejména pak ve Finsku a Rusku se těší firma Start velké oblibě. Start je odedávna spojován především s běžeckým lyžováním, jelikož poskytuje celý sortiment potřebný pro kvalitní přípravu běžeckých lyží. V posledních letech se stala hitem jejich stoupací páska (lyže se nemusí mazat stoupacím voskem) Start Grip Tape, která je díky své univerzálnosti a kvalitě vyhledávaným artiklem. Rovněž oblíbenými produkty jsou hole Start, které hojně využívají nejen lyžaři běžci, ale ibiatlonisté. Firma Start si dokonce nechala patentovat vlastní speciální poutka, jež mají zajistit lepší přenos energie. Ke zlepšení přenosu energie má přispět zdokonalený tvar poutek, speciální zakřivení rukojeti a nový způsob zpevnění poutek.

Naopak mezi méně známé produkty této značky patří bezesporu jejich kolečkové lyže, které stále zůstávají ve stínu výrazně známějších skandinávských značek Swenor či Marwe. Zejména pak u nás, kde mnoho lidí nezná ani skluzné či stoupací vosky Start, jsou kolečkové lyže Start prakticky neznámé.

Autor: Michal Vank