14.08.2016

V rámci našeho seriálu o méně známých výrobcích KL Vám představíme značky, které nejsou u nás zas až tak notoricky známé

Kolečkové lyže značky Skiroll- Barthelmes neboli SRB jsou vyráběny německou firmou s tradicí přesahující 130 let. Firma Barthelmes se specializuje na zakázkový vývoj a výrobu různých součástek či celých prototypů a to zejména z hliníku, nerezové oceli a mosazi. Na základě požadavku zákazníka jsou tedy schopni vytvořit prakticky jakýkoliv produkt. Sídlo firmy Barthelmes leží přibližně 15 km jihozápadně od Oberhofu, ve kterém se nachází centrála německého lyžařského týmu. Právě výhodná poloha Barhelmes přispěla k tomu, že se na výrobě (testování) kolečkových lyží SRB podíleli i němečtí reprezentanti.

Lyže SRB vynikají nejen svou kvalitou, ale i inovativním řešením. Firma si dokonce nechala patentovat vlastní systém uchycení a propojení nosníku s kolečky pomocí dvou bočních výztuh (v originále 2-Schwingentechnik). Za zmínku také určitě stojí samotná konstrukce nosníků Flex-Holm vyrobných z kombinace plastu, dřeva a uhlíkových vláken. Nosník je tak vlastně tvořen z vlnkovitých kompozitových destiček umístěných těsně vedle sebe ve vertikální poloze, tedy podobně jako u běžek. Výrobce se chlubí tím, že takovýto nosník je tvořen z 80 % vzduchem.

Kolečkové lyže SRB mají ve světě velmi dobrou pověst, protože jejich modely (zejména ty top) vycházejí v testech pravidelně kladně. Navíc jsou lyže této značky používány Mezinárodní lyžařskou federací (FIS) při závodech na kolečkových lyžích.

 

Více informací nalezneta na oficiálních stránkách SRB

Autor: Michal Vank