12.11.2015

O víkendu se na německé straně Krušných hor uskutečnil dálkový závod v běhu na kolečkových lyžích klasickou technikou. K naší velké radosti se závodu zúčastnil také Brňák Petr Koutný. Čtěte více...

K odvaze a výkonu Petrovi gratujujeme a velmi děkujeme za následující reportáž. Taktéž držíme palce v dalších jeho aktivitách na kolečkových lyžích.

 

Weesenstein-Zinnwald dne 7.11.2015

Místo startu, označené jako parkoviště v zatáčce u kavárny, nacházím bez problémů. Za chvíli přijíždí pořadatel a ostatní účastníci. Pořadatel se osobně s každým přivítá, pro mě najde i kvůli mé mizerné němčině česky mluvícího účastníka. Po krátké poradě přichází v 10:00 hodin start. Trasa vede po hezké silnici údolím stále vzhůru. Němečtí řidiči však nejsou problémem, jsou velmi ohleduplní. Po asi dvaceti kilometrech se stoupání stává prudším. Mně se povede přehlédnout odbočku, a tak do cíle přijíždím trochu jinou cestou. Dojíždím sice poslední, kolečkové lyže mám jen měsíc, ale u cíle na mě čeká pořadatel i několik dalších účastníků. Na závěr přichází loučení v místní hospůdce, zhodnocení krásného závodu v nádherné krajině a pro mě i cena útěchy – ledvinka na pití. A potom už jen 300 km zpátky do Brna.

 

Trasa závodu:

DMS-Weesenstein-Zinnwald-Lauf

Autor: Petr Koutný