6+1 otázka - historie rozhovorů

Zpět na výpis článků

Články ze světa kolečkových lyží

08.11.2020

Sportovci se ptají sportovců na vše, co je zajímá. Nezáleží na výkonnosti, nezáleží na věku, nezáleží na motivaci. Jediným pojítkem jsou kolečkové lyže.

Zkoušeli jste se rozhlédnout, kdo že to na kolcích nejčastěji jezdí? Jsou to mladí ambiciózní sportovci v plné zátěži? Jsou to milovníci běhu na lyžích, kteří prostě mají tento pohyb rádi? Jsou to dobrodruzi, kteří již zkusili v životě všechno a chybí jen kolečkové lyže? Proč to vlastně všichni děláme? Drobnou sondou do společnosti milovníků kolečkových lyží přinese nekonečný seriál 6+1 otázka. Štafetový rozhovor, ve kterém ten, kdo byl zpovídán, osloví dalšího, o kterém se chce dozvědět víc a ten dalšího a tak dále. Pevně věřím, že tímto způsobem seznámíme z mnoha zajímavými osobnostmi z tohoto světa. 

Historii rozhovorů můžete sledovat níže:

06 09/2021

6+1 otázek - Jan Leminger

Čtyřnásobný Worldloppet Master, držitel ocenění Global Skier a účastník mnoho dálkových běhů, a to i toho nejdelšího NordenSkiolds loppet

18 08/2021

6+1 otázek - Martin Holánek

Dobře naladěný a věčný optimista, který zvládne s úsměvem i Nordenskiöldsloppet na 220 km

06 08/2021

6+1 otázek - Michal Roháček

Náš seriál štafetových rozhovorů se nám bohužel zasekl u našeho posledního respondenta, a tak bylo zapotřebí začít opět trochu od začátku. Michal Vank se tedy ptal ostříleného závoďáka Michala Roháčka, který se nám ochotně rozpovídal o jeho tréninku.

09 05/2021

6+1 otázek - Pavel Ondrášek

Pavel Ondrášek, lyžař tělem a duší, ošlehán povětřím drsného kraje Hrubého Jeseníku, žijící ve Stránském nedaleko města Rýmařova. Představíme jej blíže v následujícím rozhovoru, který s ním vedl jeho krajánek :-) Petr Gross.

13 04/2021

6+1 otázka - Petr Gross

....vynikající brněnský lyžař, který je jasným důkazem, že se lze na závody kvalitně připravit i v ne zrovna horské destinaci...

06 04/2021

6+1 otázka - Jiří Ročárek

Jiří "Roči" Ročárek, jeden z nejúspěšněnjších českých laufařů. Žije u Nového Města na Moravě, slavnou Vysočina Arénu má na dohled. Chcete-li vědět víc, přečtěte si následující rozhovor. Otázky Jirkovi pokládala během jara 2021 jeho žena, taktéž vynikající běžkyně na lyžích, Adéla Boudíková.

03 03/2021

6+1 otázka - Adéla Boudíková

Jméno Adéla Boudíková ve světě lyžařském netřeba představovat. Jsme rádi, že díky otázkám Terky Tůmové můžeme nahlédnout o kousek dál do nejen sportovního života této skvělé závodnice. A komu předá štafetu Adéla?

04 01/2021

6+1 otázka - Tereza Tůmová

Jako třetí přebírá pomyslný štafetový kolík Tereza Tůmová. Běžkyně na lyžích, která v kategorii dorostu proslavila brněnský klub SKOL Brno neuvěřitelnou bronzovou medajlí na MČR dorostu.

30 11/2020

6+1 otázka - Václav Štěpánek

Na druhém úseku ve štafetovém rozhovoru, kde se sportovci ptají sportovců, představujeme obdivuhodného člověka Václava Štěpánka. Skvělý sportovec s nezvykle širokým rozhledem. Otázky mu pokládala o dvě generace mladší Kačka Švancarová.

16 11/2020

6 + 1 otázka - díl první - Katka Švancarová

První díl štafetového rozhovoru, kde sportovci pokládají otázky sportovcům. Dozvíme se něco nového o "kometě" ve světě kolečkových lyží Katce Švancarové. Na její začátky i plány do budoucna se ptá Tomáš Telecký.

 

 

Autor: Tomáš Telecký