4KAAD nebo One Way?

Zpět na výpis článků

Články ze světa kolečkových lyží

17.06.2019

Vypadá to jako One Way, ale One Way to není, co to je? Těžká hádanka, na kterou zatím mnoho lidí odpověď nezná...

Je čínská výrobní skupina, která byla v roce 2015 zapsána, jako obchodní značka. Ačkoliv název této firmy zní trochu, jako vynikající francouzský biatlonista, tak věřte, že se nejednalo o záměr vedení, nýbrž o pouhou shodu náhod. Název této značky je totiž odvozen od jmen čtyř čínských zakladatelů, a proto tedy ta číslice na začátku názvu firmy. Jak už bylo řečeno, jedná se o velkou výrobní skupinu, jejímž těžištěm je tzv. OEM produkce, tedy výroba pro jiné značky. Jednou z takovýchto značek byl v minulosti právě One Way.4KAAD

 

 

 

 

 

Společnost One Way se, v již zmiňovaném roce 2015, dostala do vážných problémů, a to především kvůli dramatickému propadu prodejů na ruském trhu a dlouhodobě špatné zimě v Evropě. Snahy o restrukturalizaci firmy však bohužel selhaly, takže v roce 2017 začal OW jednat o možnosti přidružení k jiné značce. Ani to se však nepodařilo, takže v roce 2018 došlo k nepříliš oblíbenému řešení, a to prodeji obchodní značky firmě Fischer. Prodej obchodní značky totiž vedl v podstatě k zániku dosavadní „podoby“ společnosti OW, jelikož se vše začalo řídit z centrály Fischeru v Rakousku. Rovněž došlo k přetrhání dosavadních vazeb s továrnami vyrábějícími pro OW.

Bývalý president společnosti One Way Andreas Bennet se tedy rozhodl, že využije svých bohatých zkušeností a začal, společně se svým teamem z OW, budovat novou značku 4KAAD, která se kromě zmiňované OEM produkce zaměřuje i na výrobu nejrůznějších baťohů a samozřejmě i vybavení na běžky. Není divu, jelikož se stále jedná o stejné továrny, které předtím vyráběly pro One Way.

Stejně jako tehdy OW, tak i společnost 4KAAD klade velký důraz na běžecké hole, které byly vždy dominantou společnosti.  Seznamte se tedy s holemi 4KAAD Black Code X novou „vlajkovou lodí“ společnosti, které mají váhu pouze 4g/m a o 15 % vyšší odolnost vůči zlomení než legendární hole One Way SLG10.

 

Autor: Michal Vank