17.06.2019

Vypadá to jako One Way, ale One Way to není, co to je? Těžká hádanka, na kterou zatím mnoho lidí odpověď nezná...

Je čínská výrobní skupina, která byla v roce 2015 zapsána, jako obchodní značka. Ačkoliv název této firmy zní trochu, jako vynikající francouzský biatlonista, tak věřte, že se nejednalo o záměr vedení, nýbrž o pouhou shodu náhod. Název této značky je totiž odvozen od jmen čtyř čínských zakladatelů, a proto tedy ta číslice na začátku názvu firmy. Jak už bylo řečeno, jedná se o velkou výrobní skupinu, jejímž těžištěm je tzv. OEM produkce, tedy výroba pro jiné značky. Jednou z takovýchto značek byl v minulosti právě One Way.4KAAD

 

 

 

 

 

Společnost One Way se, v již zmiňovaném roce 2015, dostala do vážných problémů, a to především kvůli dramatickému propadu prodejů na ruském trhu a dlouhodobě špatné zimě v Evropě. Snahy o restrukturalizaci firmy však bohužel selhaly, takže v roce 2017 začal OW jednat o možnosti přidružení k jiné značce. Ani to se však nepodařilo, takže v roce 2018 došlo k nepříliš oblíbenému řešení, a to prodeji obchodní značky firmě Fischer. Prodej obchodní značky totiž vedl v podstatě k zániku dosavadní „podoby“ společnosti OW, jelikož se vše začalo řídit z centrály Fischeru v Rakousku. Rovněž došlo k přetrhání dosavadních vazeb s továrnami vyrábějícími pro OW.

Bývalý president společnosti One Way Andreas Bennet se tedy rozhodl, že využije svých bohatých zkušeností a začal, společně se svým teamem z OW, budovat novou značku 4KAAD, která se kromě zmiňované OEM produkce zaměřuje i na výrobu nejrůznějších baťohů a samozřejmě i vybavení na běžky. Není divu, jelikož se stále jedná o stejné továrny, které předtím vyráběly pro One Way.

Stejně jako tehdy OW, tak i společnost 4KAAD klade velký důraz na běžecké hole, které byly vždy dominantou společnosti.  Seznamte se tedy s holemi 4KAAD Black Code X novou „vlajkovou lodí“ společnosti, které mají váhu pouze 48 g/m a o 15 % vyšší odolnost vůči zlomení než legendární hole One Way SLG10.

 

Autor: Michal Vank